Main Privacy Policy DMCA Contacts
» » Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare Album

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare Album
Performer: Various
Title: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare
Country: Albania
Genre: Folk & World
Catalog number: AS-031
Label: Artexport
MP3 album szie: 2128 mb
FLAC album size: 2431 mb

Tracklist

1Seç E Mora Rrugën
Vocals – Melita Shehu
2Leskovik Po Fryn Një Erë
3Edhe Gurët E Sokakut
Vocals – Fitnete Rexha
4Do Marr Ciften Do Dal Për Gjah

Barcodes

  • Matrix / Runout: SG-067
  • Matrix / Runout: SG-068

Short intro

Vaçe Zela. Kur Bie Fyelli Dhe Çiftelia. Contact Kenge dhe Muzike Folklorike Gentjan Gropa on Messenger. Politika Shqiptare. Medianews company. Dodë Tahiri. Listen to all tracks of Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare for free. Album Tracks. About & Images. Similar Releases. Discover Releases. Tracks In This Album. Popullore Vallja Jon E Jugut - Продолжительность: 13:43 Various Artists. 50 видео Воспроизвести все Микс Gena kolazh me këngë popullore. Listen album. Pop-Folk Easy Listening Ethnic Jazz. Pëllumb Tare , Aferdita Laci and others. Elida Shehu - Grurë dhe këngë. Zeliha Sina, Liljana Kondakçi. Historia e muzikës së lehtë shqiptare 1962-2015, Vol. Pop-Folk Easy Listening. Tomka Dhe Shoket E Tij: From Tomka Dhe Shoket E Tij. Orkestra Simfonike e Radiotelevizionit. Listen free to Various Artists Albanian Village Music: Musika Fshatarake Shqiptare Ali Pashe Tepelena, Hunde E Bukur and more. 20 tracks 63:54. Most often on , compilation album tracks appear under the name of Various Artists erroneously because the individual artist is not listed in the album's ID3 information. This is Gëzuar 2013 me SOFRA FESTIVE muzike live DANI dhe EDI FURRA - Komplet Emisioni by Veq Hite on Vimeo, the home for high quality videos and